top
logo

Lawendowy Winec baner

 

banerZarzeccy

 

190x380 jesien


joop001-800x1131

Newsletter

Reklama

banner TK 190x380

rabat15press3


greece-3

Baner-joop

banner TK 570x170

InfoTour
Joga i golf - idealne połączenie! Email

Nikt nie jest w stanie dokładnie ustalić ani daty ani pochodzenia golfa, niemniej jednak ustalono, iż w średniowiecznej Europie istniało kilka gier polegających na uderzaniu małej piłki kijami do celu. Jedną z takich gier było „pallemaille" Grano w nią w Europie południowej, na ulicach Francji i Włoch używając do tego kijów, drewnianej piłki i starając się nimi tak odbijać, aby doleciała do obranego celu. Gra ta dotarła do Anglii i w siedemnastym wieku w centralnym Londynie zbudowano specjalne miejsce do gry zwane do dzisiaj Pall Mall.

Pierwszy zapis o golfie pojawił się w Szkocji w piętnastym wieku, mówiący o tym, że gra ta przeszkadzała ćwiczyć łucznikom (zamiast strzelać z łuku grali w golfa). W XVI wieku nawet król grał już w golfa i dopiero ten właśnie wiek traktuje się jako prawdziwe narodziny golfa w formie zbliżonej do tej, jaką znamy obecnie.

Więcej…
 
Najwęższa uliczka w Czechach! Email

Malownicze miasto Kadaň leżące około 40 km od Karlowych Warów słynie z kilku ciekawostek turystycznych - znajdziemy tu najdłuższe zachowane mury obronne w Czechach, z tzw. Bramą Mikulovską, uliczkę Kata, wpisaną do Czeskiej Księgi Rekordów jako najwęższa uliczka w Czechach, a także klasztor franciszkanów, najstarsze w kraju miejsce pielgrzymkowe związane z kultem Czternastu Świętych Wspomożycieli. Uliczka Kata wiedzie z rynku ku bramie znajdującej się w najstarszej części murów obronnych, pochodzącej z połowy XIV wieku. Służyła do odprowadzania ścieków do pobliskiego potoku.

Więcej…
 
Tomasz Bata - najsłynniejszy szewc świata! Email

Czeskie miasto Zlin świętuje w tym roku stulecie narodzin Tomasza Baty juniora, syna legendarnego założyciela firmy Bata. Tomasz Bata Jr. – Szewc na cały świat - Taki tytuł nosi unikatowa wystawa zdjęć wielkoformatowych dokumentująca życie osobiste i zawodowe Tomasza Baty juniora. Wystawę można oglądać do końca roku w atrium Uniwersytetu Tomasza Baty w Zlinie.

Ekspozycję "Idea Baty – Dziś fantazja, jutro rzeczywistość" obejrzymy w budynku nr 14 na terenie miasteczka Baty. Zgromadzonych jest tu ponad tysiąc eksponatów prezentujących dzieje zlínskich zakładów oraz historię rzemiosła obuwniczego.

Więcej…
 
Pejzaż z wiatrakami! Email

15 października na polskim rynku księgarskim pojawi się książka „Holandia. Presja depresji" Marka Orzechowskiego. To wciągająca i osobista opowieść o kraju, który morzu wydarł ziemię, a światu dał wielu wybitnych uczonych, malarzy i wizję futbolu totalnego. Zanurzony w wodzie, grzęznący w torfowiskach i bagnach, wyniesiony ponad morze solidnymi tamami – tak właśnie wygląda krajobraz Holandii, kraju pogrążonego w geograficznej depresji, nieoczywistego, pełnego kontrastu. Chociaż Holandia oddalona jest jedynie o dwie godziny lotu samolotem z Polski, bywa całkowicie nieznana. Pierwsze skojarzenia z Holandią to oczywiście wiatraki, rozległe poldery, ciągnące się po horyzont pola tulipanów, tolerancja i pełen luz pod hasłem sex and drugs.

Więcej…
 
Gwiazdy i blogerki wzięły udział w Biegu na Piątkę! Email

Natalia Klimas, Zosia Ślotała, Candy Girl, Katarzyna Kępka, Szymon Gaś oraz blogerka Anna Skura, to tylko niektóre z gwiazd Biegu na Piątkę, które 28 września 2014, wystartowały razem z adidas podczas 36. PZU Maratonu Warszawskiego.

 

Zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 km. i dali z siebie wszystko! Podczas tegorocznego Biegu na Piątkę, który odbył się podczas 36. PZU Maratonu Warszawskiego, adidas wystawił drużynę złożoną z polskich gwiazd i blogerek. W jej skład wchodziło 10 zawodników: Natalia Klimas, Zosia Ślotała, Basia Hetmańska „Candy Girl", Kasia Kępka, Szymon Gaś, Adrian Mielnik (znany jako Boski Adrian), blogerka Anna Skura – What Anna Wears, blogerka i trenerka Ola Żelazo, Małgosia Mączyńska - trenerka personalna oraz Mistrzyni Polska Bikini Fitness oraz trenerka fitness Kasia Góralska „Fenix".

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 14 z 28

sandra-www-min

travel-ecolines


bottom

Copyright © 2010 - 2011 www.PressZone.pl